MARTIN KASÍK

5. 10. 2020

KRISTINA BARTA

9. 11. 2020

NOVÉ DATUM

29. 3. 2021

NIKOL BÓKOVÁ 

22. 3. 2021

LUKÁŠ KLÁNSKÝ

3. 5. 2021

CZ
EN

Hybatelé rezonance

klavírní recitály 2020/2021

9. 11. 2020

KRISTINA BARTA

NOVÉ DATUM

29. 3. 2021

Vážení a milí přátelé,

​

velmi nás to mrzí, ale s ohledem na aktuální situaci nemůže koncert Kristiny Barta proběhnout v plánovaném termínu 9. listopadu. O koncert však nepřijdete. Podařilo se nám jej přesunout na 29. března příštího roku.

Pevně věříme, že s příchodem jara Vás již budeme moci přivítat v krásných prostorách Anežského kláštera a společně si vychutnat další mimořádný koncertní zážitek.

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, stejně tak abonmá.

​

Velmi Vám děkujeme za pochopení a přejeme hodně sil v této nelehké době.

 

Těšíme se na Vás v příštím roce!

​

​

„Ráda bych, abyste při poslechu mé hudby pronikli do nejhlubšího nitra emocí stejně tak intensivně jako já sama. Při interpretaci mých vlastních kompozic a mých oblíbených kompozic napříč všemi žánry si vždy přeji, aby byla hudba bezbřehým vyjádřením všech existujících i neexistujících pocitů.“

Kristina Barta

 

Pianistka a skladatelka Kristina Barta si získává čím dál větší pozornost evropské jazzové scény. V převážně mužském světě působí jako nepřehlédnutelná jazzwoman a velvyslankyně české scény, jejíž styl recenzenti popisují jako „ohnivý a výrazný“.

​

​

VÍCE O KRISTINĚ BARTA

Největší evropský nástrojový výrobce a tradiční producent mistrovských koncertních klavírů s charakteristickým evropským zvukem – již od roku 1853.

C. Bechstein v Anežském klášteře uspořádal v letech 2018 - 2019 mimořádný dvouletý cyklus Beethovenových klavírních sonát. Na koncertním křídle D 282 komplet všech 32 mistrovských sonát, nazývaných právem Nový zákon v hudbě, představil v osmi večerech během dvou koncertních sezón 2016–2018 charismatický virtuóz Saleem Ashkar. Publikum si získal pro svou preciznost i procítěné provedení jednotlivých skladeb. Celý komplet byl v tomto období též nahrán pro prestižní vydavatelství Decca.

​

Volným pokračováním je nový cyklus Hybatelé rezonance 2018/19, který představuje 4 výrazné osobnosti současné české klavírní scény.

film The Soul of Sound

​

C. Bechstein už přes jedno a půl století vyrábí mistrovské nástroje, které jsou ztělesněním vynikající kvality, ušlechtilého zvuku a barvy. Nejvyšší kvalita zvuku a mechaniky tak přenáší krásu velké klavírní éry i do naší doby. Filozofii  C. Bechstein od počátků ovlivňovaly osobnosti, jako byli Hans von Bülow či Ferenc Liszt. Společnost dodnes pokračuje ve své slavné tradici ruční výroby doplněné o současné nejmodernější technologie. Nástroje značek C. Bechstein a Bechstein navíc pocházejí výhradně z Evropy, a sice z tradičního německého závodu v saském Seifhennersdorfu, pianina a klavíry značky W. Hoffmann vznikají v dceřiné firmě C. Bechstein Europe ve východočeském Hradci Králové, v jednom z nejmodernějších evropských manufakturních závodů.  Nástroje C. Bechstein dnes zdobí Královskou akademii v Londýně, konzervatoř v Paříži či Berlínskou filharmonii.

Abonmá celý cyklus 4 koncertů

​

KOUPIT ABONMÁ

​

​

I. kategorie 1 600 Kč 

II. kategorie 1 100 Kč

​

​

Jednotlivé vstupenky 

​

I. kategorie 500 Kč

II. kategorie 350 Kč

III. studentský speciál 100 Kč

​

Slevy pro studenty, důchodce a ZTP

: ve spolupráci

: mediální partneři