MARTIN KASÍK

5. 10. 2020

KRISTINA BARTA

9. 11. 2020

NOVÉ DATUM

29. 3. 2021

NIKOL BÓKOVÁ 

22. 3. 2021

LUKÁŠ KLÁNSKÝ

3. 5. 2021

CZ
EN

Hybatelé rezonance

klavírní recitály 2020/2021

3. 5. 2021

LUKÁŠ KLÁNSKÝ

"Do programu jsem se rozhodl zařadit autory, ke kterým mám blízko, ale u kterých můj vztah prošel zajímavým vývojem. Uslyšíme díla Mozarta, Bartholdyho, Voříška, Schumanna nebo Chopina. Všechna díla, která během večera zazní, byla napsána mezi léty 1782-1849. Optikou dnešního člověka je možná 67 lez vývoje dlouhá doba. Když si ale uvědomíme, jak moc se hudební jazyk mezi Mozartovou Fantasií a Chopinovou Barcarollou změnil, jsme svědky něčeho převratného. Je mi velkou ctí vás na tuto dobrodružnou cestu vzít s sebou."

Lukáš Klánský

​

Lukáš Klánský, náležející ke generaci 89, patří k nejvýraznějším českým klavíristům. Logicky ho ovlivnilo silné hudební rodinné zázemí. Jeho interpretace jsou ceněny pro svou svěžest a hluboký vhled do podstaty díla.Věnuje se též dirigování a pedagogické činnosti.

​

​

W. A. Mozart: Fantazie d moll, KV 397

W. A. Mozart: Rondo D dur, KV 485

J. V. H. Voříšek: Fantazie, op. 12

F. Mendelssohn-Bartholdy: Variations serieuses (Vážné variace), op. 54

​

přestávka

​

R. Schumann: Lesní scény, op. 82

F. Chopin: Nokturno F dur, op. 15, č. 1, a Nokturno H dur, op. 32, č. 1

F. Chopin: Barkarola Fis dur, op. 60

​

VÍCE O LUKÁŠI KLÁNSKÉM

​

Největší evropský nástrojový výrobce a tradiční producent mistrovských koncertních klavírů s charakteristickým evropským zvukem – již od roku 1853.

C. Bechstein v Anežském klášteře uspořádal mimořádný dvouletý cyklus Beethovenových klavírních sonát. Na koncertním křídle D 282 komplet všech 32 mistrovských sonát, nazývaných právem Nový zákon v hudbě, představil v osmi večerech během dvou koncertních sezón 2016–2018 charismatický virtuóz Saleem Ashkar. Publikum si získal pro svou preciznost i procítěné provedení jednotlivých skladeb. Celý komplet byl v tomto období též nahrán pro prestižní vydavatelství Decca.

​

Volným pokračováním je nový cyklus Hybatelé rezonance 2018/19, který představuje 4 výrazné osobnosti současné české klavírní scény.

film The Soul of Sound

​

C. Bechstein už přes jedno a půl století vyrábí mistrovské nástroje, které jsou ztělesněním vynikající kvality, ušlechtilého zvuku a barvy. Nejvyšší kvalita zvuku a mechaniky tak přenáší krásu velké klavírní éry i do naší doby. Filozofii  C. Bechstein od počátků ovlivňovaly osobnosti, jako byli Hans von Bülow či Ferenc Liszt. Společnost dodnes pokračuje ve své slavné tradici ruční výroby doplněné o současné nejmodernější technologie. Nástroje značek C. Bechstein a Bechstein navíc pocházejí výhradně z Evropy, a sice z tradičního německého závodu v saském Seifhennersdorfu, pianina a klavíry značky W. Hoffmann vznikají v dceřiné firmě C. Bechstein Europe ve východočeském Hradci Králové, v jednom z nejmodernějších evropských manufakturních závodů.  Nástroje C. Bechstein dnes zdobí Královskou akademii v Londýně, konzervatoř v Paříži či Berlínskou filharmonii.

: ve spolupráci

: mediální partneři

Abonmá celý cyklus 4 koncertů

​

KOUPIT ABONMÁ

​

​

I. kategorie 1 600 Kč 

II. kategorie 1 100 Kč

​

​

Jednotlivé vstupenky 

​

I. kategorie 500 Kč

II. kategorie 350 Kč

III. studentský speciál 100 Kč

​

Slevy pro studenty, důchodce a ZTP