5. 10. 2020

MARTIN KASÍK

9. 11. 2020

KRISTINA BARTA

22. 3. 2021

NIKOL BÓKOVÁ 

3. 5. 2021

LUKÁŠ KLÁNSKÝ

CZ
EN

Hybatelé rezonance

klavírní recitály 2020/2021

3. 5. 2021

LUKÁŠ KLÁNSKÝ

"Do programu jsem se rozhodl zařadit autory, ke kterým mám blízko, ale u kterých můj vztah prošel zajímavým vývojem. Uslyšíme díla Mozarta, Bartholdyho, Voříška, Schumanna nebo Chopina. Všechna díla, která během večera zazní, byla napsána mezi léty 1782-1849. Optikou dnešního člověka je možná 67 lez vývoje dlouhá doba. Když si ale uvědomíme, jak moc se hudební jazyk mezi Mozartovou Fantasií a Chopinovou Barcarollou změnil, jsme svědky něčeho převratného. Je mi velkou ctí vás na tuto dobrodružnou cestu vzít s sebou."

Lukáš Klánský


Lukáš Klánský, náležející ke generaci 89, patří k nejvýraznějším českým klavíristům. Logicky ho ovlivnilo silné hudební rodinné zázemí. Jeho interpretace jsou ceněny pro svou svěžest a hluboký vhled do podstaty díla.Věnuje se též dirigování a pedagogické činnosti.W. A. Mozart: Fantazie d moll, KV 397

W. A. Mozart: Rondo D dur, KV 485

J. V. H. Voříšek: Fantazie, op. 12

F. Mendelssohn-Bartholdy: Variations serieuses (Vážné variace), op. 54


přestávka


R. Schumann: Lesní scény, op. 82

F. Chopin: Nokturno F dur, op. 15, č. 1, a Nokturno H dur, op. 32, č. 1

F. Chopin: Barkarola Fis dur, op. 60


VÍCE O LUKÁŠI KLÁNSKÉM


Největší evropský nástrojový výrobce a tradiční producent mistrovských koncertních klavírů s charakteristickým evropským zvukem – již od roku 1853.

C. Bechstein v Anežském klášteře uspořádal mimořádný dvouletý cyklus Beethovenových klavírních sonát. Na koncertním křídle D 282 komplet všech 32 mistrovských sonát, nazývaných právem Nový zákon v hudbě, představil v osmi večerech během dvou koncertních sezón 2016–2018 charismatický virtuóz Saleem Ashkar. Publikum si získal pro svou preciznost i procítěné provedení jednotlivých skladeb. Celý komplet byl v tomto období též nahrán pro prestižní vydavatelství Decca.


Volným pokračováním je nový cyklus Hybatelé rezonance 2018/19, který představuje 4 výrazné osobnosti současné české klavírní scény.

film The Soul of Sound


C. Bechstein už přes jedno a půl století vyrábí mistrovské nástroje, které jsou ztělesněním vynikající kvality, ušlechtilého zvuku a barvy. Nejvyšší kvalita zvuku a mechaniky tak přenáší krásu velké klavírní éry i do naší doby. Filozofii  C. Bechstein od počátků ovlivňovaly osobnosti, jako byli Hans von Bülow či Ferenc Liszt. Společnost dodnes pokračuje ve své slavné tradici ruční výroby doplněné o současné nejmodernější technologie. Nástroje značek C. Bechstein a Bechstein navíc pocházejí výhradně z Evropy, a sice z tradičního německého závodu v saském Seifhennersdorfu, pianina a klavíry značky W. Hoffmann vznikají v dceřiné firmě C. Bechstein Europe ve východočeském Hradci Králové, v jednom z nejmodernějších evropských manufakturních závodů.  Nástroje C. Bechstein dnes zdobí Královskou akademii v Londýně, konzervatoř v Paříži či Berlínskou filharmonii.

Abonmá celý cyklus 4 koncertů


KOUPIT ABONMÁI. kategorie 1 600 Kč 

II. kategorie 1 100 KčJednotlivé vstupenky 


I. kategorie 500 Kč

II. kategorie 350 Kč

III. studentský speciál 100 Kč


Slevy pro studenty, důchodce a ZTP

: ve spolupráci

: mediální partneři