MARTIN KASÍK

5. 10. 2020

KRISTINA BARTA

9. 11. 2020

NOVÉ DATUM

29. 3. 2021

NIKOL BÓKOVÁ 

22. 3. 2021

LUKÁŠ KLÁNSKÝ

3. 5. 2021

9. 11. 2020

CZ
EN

Hybatelé rezonance

klavírní recitály 2020/2021

22. 3. 2021

NIKOL BÓKOVÁ

„Touha spojovat klasický repertoár s vlastní hudbou pro klavír, kontrabas a bicí – koncept, který pro mě byl ještě před nedávnem velkým snem, se stal mou profesionální realitou. Bez potřeby zařazovat se do žánrových kategorií si vybírám repertoár stejně tak, jako tvořím svůj vlastní – hledám a objevuji, až do splynutí s pocitem, že takto je to správné a pro mě pravdivé.“

„Je pro mě velkou radostí připravovat zbrusu nový repertoár, který vzniká primárně pro cyklus Hybatele rezonance. Jako stěžejní skladbu jsem zvolila Schumannovu Fantasii C dur. Toto dílo mi otevírá celý nový svět, který s vášní poznávám, a kterým se nechávám inspirovat jak pro interpretaci, tak pro svou vlastní tvorbu, kterou spolu se mnou uvedou v život Michał Wierzgoń a Martin Kocián.“

Nikol Bóková

​

Nikol Bóková, vzděláním interpretka klasické hudby, překračuje ve své autorské tvorbě svobodně a bez jakýchkoli předsudků hranice hudebních žánrů, fascinovaná možnostmi, které jí tento přístup nabízí. Její recitál pro Hybatele rezonance umožní divákům nahlédnout do obou z jejích světů, tedy klasického i autorského.

​

Vlastní autorská introdukce

R. Schumann: Fantazie C dur, op. 17

S. Rachmaninov: Moment musicaux č. 6 C dur, op. 16

​

přestávka

​

Nikol Bóková trio
kompozice inspirované programem první poloviny

​

Největší evropský nástrojový výrobce a tradiční producent mistrovských koncertních klavírů s charakteristickým evropským zvukem – již od roku 1853.

C. Bechstein v Anežském klášteře uspořádal mimořádný dvouletý cyklus Beethovenových klavírních sonát. Na koncertním křídle D 282 komplet všech 32 mistrovských sonát, nazývaných právem Nový zákon v hudbě, představil v osmi večerech během dvou koncertních sezón 2016–2018 charismatický virtuóz Saleem Ashkar. Publikum si získal pro svou preciznost i procítěné provedení jednotlivých skladeb. Celý komplet byl v tomto období též nahrán pro prestižní vydavatelství Decca.

​

Volným pokračováním je nový cyklus Hybatelé rezonance 2018/19, který představuje 4 výrazné osobnosti současné české klavírní scény.

film The Soul of Sound

​

C. Bechstein už přes jedno a půl století vyrábí mistrovské nástroje, které jsou ztělesněním vynikající kvality, ušlechtilého zvuku a barvy. Nejvyšší kvalita zvuku a mechaniky tak přenáší krásu velké klavírní éry i do naší doby. Filozofii  C. Bechstein od počátků ovlivňovaly osobnosti, jako byli Hans von Bülow či Ferenc Liszt. Společnost dodnes pokračuje ve své slavné tradici ruční výroby doplněné o současné nejmodernější technologie. Nástroje značek C. Bechstein a Bechstein navíc pocházejí výhradně z Evropy, a sice z tradičního německého závodu v saském Seifhennersdorfu, pianina a klavíry značky W. Hoffmann vznikají v dceřiné firmě C. Bechstein Europe ve východočeském Hradci Králové, v jednom z nejmodernějších evropských manufakturních závodů.  Nástroje C. Bechstein dnes zdobí Královskou akademii v Londýně, konzervatoř v Paříži či Berlínskou filharmonii.

Abonmá celý cyklus 4 koncertů

​

KOUPIT ABONMÁ

​

​

I. kategorie 1 600 Kč 

II. kategorie 1 100 Kč

​

​

Jednotlivé vstupenky 

​

I. kategorie 500 Kč

II. kategorie 350 Kč

III. studentský speciál 100 Kč

​

Slevy pro studenty, důchodce a ZTP

: ve spolupráci

: mediální partneři