MARTIN KASÍK

5. 10. 2020

KRISTINA BARTA

9. 11. 2020

NIKOL BÓKOVÁ 

22. 3. 2021

LUKÁŠ KLÁNSKÝ

>> 17. 6. 2021 <<

Kristina + Nikol

 Fresh Music Talks

ZDE

CZ
EN

Hybatelé rezonance

klavírní recitály 2020/2021

3. 5. 2021

LUKÁŠ KLÁNSKÝ

Lukáš Klánský, náležející ke generaci 89, patří k nejvýraznějším českým klavíristům. Logicky ho ovlivnilo silné hudební rodinné zázemí. Jeho interpretace jsou ceněny pro svou svěžest a hluboký vhled do podstaty díla.Věnuje se též dirigování a pedagogické činnosti.

​

Díky oceněním z mnoha mezinárodních soutěží a úspěšným vystoupení na festivalech v ČR i v Evropě se stal vyhledávaným sólistou, tak komorním hráčem. V roce 2014 získal jako člen Lobkowicz Tria první cenu na Mezinárodní soutěži Johannese Brahmse v rakouském Portschachu.

Lukáš se narodil 1989 v Praze. Od pěti let byl žákem prof. Růženy Učňové v Hudební škole hlavního města Prahy. Studoval na Pražské konzervatoři ve třídě prof. Evy Boguniové. Po ukončení magisterského studia na pražské HAMU ve třídě svého otce, prof. Ivana Klánského, pokračuje nyní ve studiu doktorandském. Lukáš je laureátem mnoha mezinárodních soutěží (EPTA 2002, Agropolli 2003, Karl Drechsel Förderpreis 2007, Beethovenův Hradec 2007, Inernational Rotary Piano Competition 2012, Darmstadt Chopin International Wettbewerb 2013).

Vystupuje s předními českými orchestry (Komorní filharmonie Pardubice, Filharmonie Hradec Králové, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Český národní symfonický orchestr, Barocco sempre giovanne) a sdirigenty, jako je Libor Pešek, Andreas Sebastian Weiser, Jan Kučera, Gundi A. Emilsson nebo Istvan Denes. Koncertuje v ČR, SR, Německu, Švýcarsku, Francii, Itálii, Belgii, Nizozemsku, Chorvatsku, Slovinsku, Polsku, Turecku a Jihoafrické republice. Publiku v ČR se představil na festivalech Pražské jaro, Dvořákova Praha, Světová klavírní tvorba, Svátky hudby Václava Hudečka, Talichův Beroun nebo vrámci programu Českého spolku pro komorní hudbu.

Je členem úspěšného Lobkowicz Tria (spolu shouslistou Janem Mráčkem a violoncellistou Ivanem Vokáčem). Pravidelně koncertuje s předními českými umělci, například s Václavem Hudečkem, Janou Bouškovou, Kateřinou Javůrkovou, či suskupením Pražákovo kvarteto.

Lukáš studoval též dirigování a sborovou tvorbu. Pedagogicky působí na Konzervatoři Plzeň a na Gymnáziu a hudební škole hl. m. Prahy.

: ve spolupráci

: mediální partneři