MARTIN KASÍK

5. 10. 2020

KRISTINA BARTA

9. 11. 2020

NIKOL BÓKOVÁ 

22. 3. 2021

LUKÁŠ KLÁNSKÝ

>> 17. 6. 2021 <<

Kristina + Nikol

 Fresh Music Talks

ZDE

CZ
EN

Hybatelé rezonance

klavírní recitály 2020/2021

29. 4. 2021  |  on-line

KRISTINA BARTA

Vážení a milí přátelé,

​

Mimořádné umělecké setkání Nikol Bókové a Kristiny Barta, obou březnových osobností 

a inspirativních hybatelek hudebních vod i klavírního umění přineseme v on-line prostoru 

29. dubna 2021.

​

Během večera zazní to, co slovy nelze vyjádřit, a naopak to, co nelze vyjádřit jen hudbou. Vedle dialogu na koncertním křídle C. Bechstein tak Nikol vyzpovídá Kristinu a Kristina Nikol a obě tak dají nahlédnout divákům hlouběji do své tvorby, hudebního světa i emocí.

 

​

„Ráda bych, abyste při poslechu mé hudby pronikli do nejhlubšího nitra emocí stejně tak intensivně jako já sama. Při interpretaci mých vlastních kompozic a mých oblíbených kompozic napříč všemi žánry si vždy přeji, aby byla hudba bezbřehým vyjádřením všech existujících i neexistujících pocitů.“

Kristina Barta

 

Pianistka a skladatelka Kristina Barta si získává čím dál větší pozornost evropské jazzové scény. V převážně mužském světě působí jako nepřehlédnutelná jazzwoman a velvyslankyně české scény, jejíž styl recenzenti popisují jako „ohnivý a výrazný“.

​

​

VÍCE O KRISTINĚ BARTA

Největší evropský nástrojový výrobce a tradiční producent mistrovských koncertních klavírů s charakteristickým evropským zvukem – již od roku 1853.

C. Bechstein v Anežském klášteře uspořádal v letech 2018 - 2019 mimořádný dvouletý cyklus Beethovenových klavírních sonát. Na koncertním křídle D 282 komplet všech 32 mistrovských sonát, nazývaných právem Nový zákon v hudbě, představil v osmi večerech během dvou koncertních sezón 2016–2018 charismatický virtuóz Saleem Ashkar. Publikum si získal pro svou preciznost i procítěné provedení jednotlivých skladeb. Celý komplet byl v tomto období též nahrán pro prestižní vydavatelství Decca.

​

Volným pokračováním je nový cyklus Hybatelé rezonance 2018/19, který představuje 4 výrazné osobnosti současné české klavírní scény.

film The Soul of Sound

​

C. Bechstein už přes jedno a půl století vyrábí mistrovské nástroje, které jsou ztělesněním vynikající kvality, ušlechtilého zvuku a barvy. Nejvyšší kvalita zvuku a mechaniky tak přenáší krásu velké klavírní éry i do naší doby. Filozofii  C. Bechstein od počátků ovlivňovaly osobnosti, jako byli Hans von Bülow či Ferenc Liszt. Společnost dodnes pokračuje ve své slavné tradici ruční výroby doplněné o současné nejmodernější technologie. Nástroje značek C. Bechstein a Bechstein navíc pocházejí výhradně z Evropy, a sice z tradičního německého závodu v saském Seifhennersdorfu, pianina a klavíry značky W. Hoffmann vznikají v dceřiné firmě C. Bechstein Europe ve východočeském Hradci Králové, v jednom z nejmodernějších evropských manufakturních závodů.  Nástroje C. Bechstein dnes zdobí Královskou akademii v Londýně, konzervatoř v Paříži či Berlínskou filharmonii.

Abonmá celý cyklus 4 koncertů

​

KOUPIT ABONMÁ

​

​

I. kategorie 1 600 Kč 

II. kategorie 1 100 Kč

​

​

Jednotlivé vstupenky 

​

I. kategorie 500 Kč

II. kategorie 350 Kč

III. studentský speciál 100 Kč

​

Slevy pro studenty, důchodce a ZTP

: ve spolupráci

: mediální partneři