MARTIN KASÍK

5. 10. 2020

KRISTINA BARTA

9. 11. 2020

NIKOL BÓKOVÁ 

22. 3. 2021

LUKÁŠ KLÁNSKÝ

>> 17. 6. 2021 <<

Kristina + Nikol

 Fresh Music Talks

ZDE

CZ
EN

Hybatelé rezonance

klavírní recitály 2020/2021

29. 4. 2021  |  on-line

NIKOL BÓKOVÁ

Vážení a milí přátelé,

​

Mimořádné umělecké setkání Nikol Bókové a Kristiny Barta, obou březnových osobností 

a inspirativních hybatelek hudebních vod i klavírního umění přineseme v on-line prostoru 29. dubna 2021.

​

Během večera zazní to, co slovy nelze vyjádřit, a naopak to, co nelze vyjádřit jen hudbou. Vedle dialogu na koncertním křídle C. Bechstein tak Nikol vyzpovídá Kristinu a Kristina Nikol a obě tak dají nahlédnout divákům hlouběji do své tvorby, hudebního světa i emocí.

 

​

„Touha spojovat klasický repertoár s vlastní hudbou pro klavír, kontrabas a bicí – koncept, který pro mě byl ještě před nedávnem velkým snem, se stal mou profesionální realitou. Bez potřeby zařazovat se do žánrových kategorií si vybírám repertoár stejně tak, jako tvořím svůj vlastní – hledám a objevuji, až do splynutí s pocitem, že takto je to správné a pro mě pravdivé.“

„Je pro mě velkou radostí připravovat zbrusu nový repertoár, který vzniká primárně pro cyklus Hybatele rezonance. Jako stěžejní skladbu jsem zvolila Schumannovu Fantasii C dur. Toto dílo mi otevírá celý nový svět, který s vášní poznávám, a kterým se nechávám inspirovat jak pro interpretaci, tak pro svou vlastní tvorbu, kterou spolu se mnou uvedou v život Michał Wierzgoń a Martin Kocián.“

Nikol Bóková

​

Nikol Bóková, vzděláním interpretka klasické hudby, překračuje ve své autorské tvorbě svobodně a bez jakýchkoli předsudků hranice hudebních žánrů, fascinovaná možnostmi, které jí tento přístup nabízí. Její recitál pro Hybatele rezonance umožní divákům nahlédnout do obou z jejích světů, tedy klasického i autorského.

​

Vlastní autorská introdukce

R. Schumann: Fantazie C dur, op. 17

S. Rachmaninov: Moment musicaux č. 6 C dur, op. 16

​

přestávka

​

Nikol Bóková trio
kompozice inspirované programem první poloviny

​

Největší evropský nástrojový výrobce a tradiční producent mistrovských koncertních klavírů s charakteristickým evropským zvukem – již od roku 1853.

C. Bechstein v Anežském klášteře uspořádal mimořádný dvouletý cyklus Beethovenových klavírních sonát. Na koncertním křídle D 282 komplet všech 32 mistrovských sonát, nazývaných právem Nový zákon v hudbě, představil v osmi večerech během dvou koncertních sezón 2016–2018 charismatický virtuóz Saleem Ashkar. Publikum si získal pro svou preciznost i procítěné provedení jednotlivých skladeb. Celý komplet byl v tomto období též nahrán pro prestižní vydavatelství Decca.

​

Volným pokračováním je nový cyklus Hybatelé rezonance 2018/19, který představuje 4 výrazné osobnosti současné české klavírní scény.

film The Soul of Sound

​

C. Bechstein už přes jedno a půl století vyrábí mistrovské nástroje, které jsou ztělesněním vynikající kvality, ušlechtilého zvuku a barvy. Nejvyšší kvalita zvuku a mechaniky tak přenáší krásu velké klavírní éry i do naší doby. Filozofii  C. Bechstein od počátků ovlivňovaly osobnosti, jako byli Hans von Bülow či Ferenc Liszt. Společnost dodnes pokračuje ve své slavné tradici ruční výroby doplněné o současné nejmodernější technologie. Nástroje značek C. Bechstein a Bechstein navíc pocházejí výhradně z Evropy, a sice z tradičního německého závodu v saském Seifhennersdorfu, pianina a klavíry značky W. Hoffmann vznikají v dceřiné firmě C. Bechstein Europe ve východočeském Hradci Králové, v jednom z nejmodernějších evropských manufakturních závodů.  Nástroje C. Bechstein dnes zdobí Královskou akademii v Londýně, konzervatoř v Paříži či Berlínskou filharmonii.

Abonmá celý cyklus 4 koncertů

​

KOUPIT ABONMÁ

​

​

I. kategorie 1 600 Kč 

II. kategorie 1 100 Kč

​

​

Jednotlivé vstupenky 

​

I. kategorie 500 Kč

II. kategorie 350 Kč

III. studentský speciál 100 Kč

​

Slevy pro studenty, důchodce a ZTP

: ve spolupráci

: mediální partneři