CZ
EN

Hybatelé rezonance

klavírní recitály 2022|2023

29. 5. 2023  |  19:30

MATYÁŠ NOVÁK

„Ferenc Liszt patří kautorům, kteří mě provázejí od dětství. Už jako malý jsem toužil hrát – a hrál:) – všechny ty prvoplánové virtuózní kompozice, jako je například Uherská rapsodie č. 2. Postupně jsem vedle skladeb, ve kterých interpret předvede zejména technickou vybavenost, objevoval díla niterná, plná vnitřní síly a nádherné poetiky. Za svou dosavadní pianistickou dráhu jsem nastudoval zhruba sedm desítek Lisztových skladeb, a to jak originálních kompozic, tak jeho transkripcí a reminiscencí. Vybrat ztohoto množství program pro jeden recitál je obtížný úkol. Nakonec jsem se rozhodl pro kombinaci původních skladeb Ference Liszta a jeho transkripce přenádherného cyklu Franze Schuberta Labutí zpěv. Věřím, že tahle hudba bude posluchačům připadat stejně úžasná jako mně.”VÍCE O MATYÁŠI NOVÁKOVIProgram recitálu


Franz Schubert / Ferenc Liszt: Schwanengesang (Labutí zpěv), S. 560 (výběr)


přestávka


Ferenc Liszt: Harmonies poétiques et religieuses, S. 173: č. 10 E dur Cantique d’amour

Ferenc Liszt: Balada č. 1 Des dur, S. 170

Ferenc Liszt: Balada č. 2 h moll, S. 171

 

Největší evropský nástrojový výrobce a tradiční producent mistrovských koncertních klavírů s charakteristickým evropským zvukem – již od roku 1853.


Cyklus Hybatelé rezonance pořádaný C. Bechstein se stal nástupcem dvouleté série Saleem Ashkar Beethoven Residency, v níž zaznělo během osmi koncertů všech dvaatřicet Beethovenových mistrovských klavírních sonát. Strůjci úspěchu následujících „hybatelů“ se od roku 2018 doposud stali například Tomáš Kačo, Beata Hlavenková, Jan Bartoš, Ivo Kahánek, Marek Kozák, Martin Kasík, Lukáš Klánský, Karel Košárek, Kryštof Marek, Miroslav Sekera nebo Najponk. Koncertní řada systematicky poskytuje samostatný prostor výrazným osobnostem české klavírní školy a představuje je v osobitých profilových recitálech, vyjadřujících plně jejich aktuální umělecký názor a preference.


C. Bechstein už přes jedno a půl století vyrábí mistrovské nástroje, které jsou ztělesněním vynikající kvality, ušlechtilého zvuku a barvy. Přenášejí tak do naší doby hudební krásy velké klavírní éry. FilozofiiC. Bechstein od počátků ovlivňovaly osobnosti, jako byli Hans von Bülow či Ferenc Liszt. Společnost dodnes pokračuje ve své slavné tradici ruční výroby doplněné o současné nejmodernější technologie. Nástroje značek C. Bechstein a Bechstein navíc pocházejí výhradně z Evropy, a sice z tradičního německého závodu v saském Seifhennersdorfu, pianina a klavíry značky W. Hoffmann vznikají v dceřiné firmě C. Bechstein Europe ve východočeském Hradci Králové, v jednom z nejmodernějších evropských manufakturních závodů.Nástroje C. Bechstein dnes zdobí Královskou akademii v Londýně, konzervatoř v Paříži či Berlínskou filharmonii.


 Resonances - Film on C. Bechstein

C. Bechstein - Piano centrum Praha 

Více na www.bechstein.com
Abonmá celý cyklus 4 koncertů


KOUPIT ABONMÁI. kategorie 1 600 Kč 

II. kategorie 1 100 KčJednotlivé vstupenky 


I. kategorie 500 Kč

II. kategorie 350 Kč

III. studentský speciál 100 Kč


Poslední vstupenky jsou k dispozici v den koncertu od 18:30 přímo v Anežském klášteře.Slevy pro studenty, důchodce a ZTP

: ve spolupráci

: mediální partneři

Tyto stránky používají cookies