CZ
EN

Hybatelé rezonance

klavírní recitály 2022|2023

3. 4. 2023  |  19:30

TEREZIE FIALOVÁ

Haydn - Chopin - Mozart - Liszt


„Uplynulé dva roky byly pro mne (a určitě pro nás všechny) zcela odlišné. Čas, který najednou utíkal zcela jinak, než jak jsme byli doposud zvyklí. Mnohé nás naučil, přestal být plánovanou samozřejmostí. Monumentální klavírní cyklus lotyšského autora Pēterise Vaskse The Seasons (Roční doby) vykresluje roční období i sjejich náladami: melancholií, smutkem, nostalgií, radostí, dramatičností i smířením. Je zároveň symbolem návratu kpřírodě a k duchovnu a také poděkováním za to, že jsme, že se můžeme zaposlouchat a jen tak být. Jak příznačné, řekla bych... To vše na mém recitálu v kontrastu se skladbami Domenica Scarlattiho a Ludwiga van Beethovena, hudebních velikánů, jež netřeba představovat.“


VÍCE O TEREZII FIALOVÉProgram recitálu


Domenico Scarlatti: Sonáta G dur, K. 144

Domenico Scarlatti: Sonáta E dur, K. 380

Ludwig van Beethoven: Sonáta č. 5 c moll, op. 10

Allegro molto e noc brio

Adagio molto

Finale. Prestissimo


přestávka


Pēteris Vasks: The Seasons (Roční doby)

1. White Scenery (Zima)

2. Spring Music (Jaro)

3. Green Scenery (Léto)

4. Autumn Music (Podzim)

 

Největší evropský nástrojový výrobce a tradiční producent mistrovských koncertních klavírů s charakteristickým evropským zvukem – již od roku 1853.


Cyklus Hybatelé rezonance pořádaný C. Bechstein se stal nástupcem dvouleté série Saleem Ashkar Beethoven Residency, v níž zaznělo během osmi koncertů všech dvaatřicet Beethovenových mistrovských klavírních sonát. Strůjci úspěchu následujících „hybatelů“ se od roku 2018 doposud stali například Tomáš Kačo, Beata Hlavenková, Jan Bartoš, Ivo Kahánek, Marek Kozák, Martin Kasík, Lukáš Klánský, Karel Košárek, Kryštof Marek, Miroslav Sekera nebo Najponk. Koncertní řada systematicky poskytuje samostatný prostor výrazným osobnostem české klavírní školy a představuje je v osobitých profilových recitálech, vyjadřujících plně jejich aktuální umělecký názor a preference.


C. Bechstein už přes jedno a půl století vyrábí mistrovské nástroje, které jsou ztělesněním vynikající kvality, ušlechtilého zvuku a barvy. Přenášejí tak do naší doby hudební krásy velké klavírní éry. FilozofiiC. Bechstein od počátků ovlivňovaly osobnosti, jako byli Hans von Bülow či Ferenc Liszt. Společnost dodnes pokračuje ve své slavné tradici ruční výroby doplněné o současné nejmodernější technologie. Nástroje značek C. Bechstein a Bechstein navíc pocházejí výhradně z Evropy, a sice z tradičního německého závodu v saském Seifhennersdorfu, pianina a klavíry značky W. Hoffmann vznikají v dceřiné firmě C. Bechstein Europe ve východočeském Hradci Králové, v jednom z nejmodernějších evropských manufakturních závodů.Nástroje C. Bechstein dnes zdobí Královskou akademii v Londýně, konzervatoř v Paříži či Berlínskou filharmonii.


 Resonances - Film on C. Bechstein

C. Bechstein - Piano centrum Praha 

Více na www.bechstein.com
Abonmá celý cyklus 4 koncertů


KOUPIT ABONMÁI. kategorie 1 600 Kč 

II. kategorie 1 100 KčJednotlivé vstupenky 


I. kategorie 500 Kč

II. kategorie 350 Kč

III. studentský speciál 100 Kč


Poslední vstupenky jsou k dispozici v den koncertu od 18:30 přímo v Anežském klášteře.Slevy pro studenty, důchodce a ZTP

: ve spolupráci

: mediální partneři

Tyto stránky používají cookies